Юля Торгонська, ексклюзивно про Isadora Cup 2012

Декілька коментарів від однієї з організаторів чемпіонату Isadora Cup – Юлі Торгонської.

Чотири виснажливі організаційні дні чемпіонату, з яких три це МК і один – конкурсний, безмежна кількість виконаної роботи та величезна відповідальність, що надавало вам енергію та натхнення для роботи?

Фестиваль «Isadora Cup» – це величезний крок у розвитку колективу Isadora Group. Це не лише півроку нелегкої праці …

Чотири виснажливі організаційні дні чемпіонату, з яких три це МК і один – конкурсний, безмежна кількість виконаної роботи та величезна відповідальність, що надавало вам енергію та натхнення для роботи?

Фестиваль «Isadora Cup» – це величезний крок у розвитку колективу Isadora Group. Це не лише півроку нелегкої праці – підготовки нового шоу від ансамблю, гала-концерту, 3 днів майстер-класів та турніру серед любителів та професіоналів, це надзвичайне щастя творити у чудовій команді однодумців заради спільної мети – європейського за своїм форматом та єгипетського за своєю наповненістю Фестивалю, що був би цікавим широкому колу професіоналів із різних країн світу. Саме ця ідея, а також бажання розвивати Київ як столицю беллідансу, надихнули нас створити «Isadora Cup».

Юля, я знаю, що окрім загальної організації ти ще була перекладачем на майстер-класах, чи виникало у тебе бажання переодягнутися у тренувальну форму і зануритися у атмосферу єгипетських чар, яку створювали носії арабської культури.

Це було нелегким випробуванням як для мене, так і всього орг.комітету Isadora Сup! Перекладаючи на сцені під час майстер-класів, я неодноразово бачила організаторів у останньому ряду, що танцювали протягом 5 хвилин, а потім знову змушені були повертатися до своєї роботи.)) Мені було не легше, особливо коли на сцені з’являлася Ранда, оскільки я її учениця, і мені хотілося ловити кожен рух і жест.) Проте навіть погляду на зірок, яких ми запросили, було достатньо, щоб зануритися в атмосферу їх чар!

Виступати у гала концерті на одній сцені з такими зірками белідансу як Ранда Камаль, Даліла, Ахмед Рефаат, Марта Корзун, Невєна Бахнєва, мріє чи не кожна танцівниця, поділися своїми відчуттями від цього дійства.

Насправді, найбільше відчуттів викликав сам факт того, що запрошені Гості приїхали до Києва, що маєш можливість спілкуватися із ними, вчитися та слідкувати за їх роботою. Я не ділю на зірок і звичайних людей – усі однаково нервують перед виступом та однаково швидко перевдягаються у тісній гримерці, просто хтось більше працює над собою, розвивається, віддає свою душу на сцені і врешті-решт стає відомим на весь світ.)) Працюючи із такими прекрасними виконавцями, скоріше з’являлося відчуття відповідальності за свої виступи та бажання поліпшувати свій рівень танцювання.

 

«Красота линий» сама по себе — абсурд. Линия только тогда красива, когда она направлена к прекрасной цели.» – це слова Айседори Дункан (Isadora Duncan), на честь якої було названо ваш чепміонат, Юля, розкажи будь ласка детальніше про концепцію назви фестивалю.

Isadora Duncan – це наше натхнення та ім’я не лише колективу, але і фестивалів та вечірок , які ми влаштовуємо. Свобода мистецтва, яку пропагувала Isadora, стала і нашим сенсом – ми відходимо від рамок класичного східного шоу і додаємо власне бачення – епічну музику , сюжетні лінії ,використання різних танцювальних напрямків та цікавих аксесуарів. Проте все це може залишитися марним, якщо танець не несе ідеї, певного Слова. Шоу із чарівними танцівницями та шикарними костюмами без жодного глибинного сенсу, окрім самолюбування, буде пустим. Лише тоді наше мистецтво може існувати, коли ми маємо що ним сказати, коли після перегляду шоу люди або задають собі нові питання, або на старі знаходять відповіді. Танець – як книга – важлива не блискуча обгортка, а її зміст.